تبلیغات
فطرس

فطرس
قالب سایت
نظر سنجی
این سایت تا چه حد نظر شما را جلب كرد؟


حدیث موضوعی
حدیث موضوعی
ذکر روز
اوقات شرعی
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/19995/B/13910314_1319995.jpg
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم دلدادگان وشیفتگان امام خمینی (ره) در حرم مطهر بنیان گذار جمهوری اسلامی، امام راحل را پدر ملت و مظهر مهربانی، اقتدار و صلابت خواندند و با اشاره به تلاش هوشیارانه امام در احیای روح عزت ملی و استحكام ساختار درونی ملت افزودند  : ملت تاریخ ساز ایران با تكیه بر همین عوامل، الگویی موفق از ایران اسلامی و پیشرفت در خارج از حوزه نفوذ سلطه گران جهانی را به ملتها ارائه داده و زورگویان جهانی را به وحشت انداخته است كه همین مسیر درخشان  تارسیدن  به قله های پیشرفت وناامید شدن قطعی دشمنان ادامه خواهد یافت و بدون تردید آینده برای ملتهای مسلمان و ملت ایران، بهتر از گذشته خواهد بود.
در این مراسم كه صبح امروز در بیست و سومین سالگرد رحلت رهبر كبیر انقلاب اسلامی و با شكوه فراوان برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عید مبارك ولادت پدر امت، حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام و نامگذاری سیزدهم رجب بعنوان روز پدر، تاكید كردند: امام بزرگوار ما در حق این ملت پدری كرد زیرا از یك طرف مظهر مهربانی و رحمت پدرانه و از طرف دیگر مظهر اقتدار و صلابت بود. 
ایشان همچنین امام راحل را پدر جنبش اسلامی امروز در دنیای اسلام خواندند و افزودند: یكی از خطوط اصلی در سیره و منش امام خمینی(ره) دمیدن روح عزت ملی در كشور و زنده كردن ملت است.
  رهبر انقلاب اسلامی بحث در مورد حركت بزرگ امام راحل در دمیدن روح عزت ملی در كشور را یك بحث غیر ذهنی و مبتنی بر واقعیات جامعه دانستند و در تبیین منطق قرآن در خصوص عزت، خاطر نشان كردند: در منطق قرآن، عزت واقعی و كامل متعلق به خدا و هر كسی است كه در جبهه خدایی قرار می گیرد.
 حضرت‌ آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه بر اساس منطق قرآن باید عزت را از خدا طلب كرد، افزودند: هنگامی كه عزت واقعی شامل حال یك فرد یا جامعه شود، آن عزت همچون حصار مستحكمی، تلاش دشمن را برای نفوذ، محاصره و  نابودی آن جامعه، ناكام می گذارد. ایشان تاكید كردند: هرچه این عزت در لایه های فردی و اجتماعی عمیق تر باشد، تاثیرات نفوذ ناپذیری آن بیشتر نمایان می شود و در نهایت انسان و جامعه به مرحله ای می رسد كه در مقابل دشمن بزرگ یعنی شیطان هم محفوظ می ماند.
 رهبر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) را نمونه بارز این عزت خواندند و خاطر نشان كردند: امام راحل در طول حیات خود، چه در عرصه علم و تدریس، چه در دوران دشوار مبارزه و چه در دوران مدیریت و حاكمیت مصداق توكل بر خداوند عزیز و رحیم بود.
 حضرت ایت الله خامنه ای افزودند: بهمین علت كارهای بزرگی كه همه بر امكان ناپذیر بودن آنها تاكید داشتند با طلوع امام شدنی شد و همه سدهایی كه غیرقابل نفوذ و ناشكستنی بنظر می رسیدند، با حضور امام شكستنی شدند.
 ایشان با تاكید بر اینكه امام بزرگوار علاوه بر آنكه خود مظهر عزت نفس و معنویت بود، روح عزت  را در ملت نیز زنده كرد، خاطر نشان كردند: ملت ایران با احساس عزتی كه از درسهای انقلاب و امام آموخت توانست توانایی های خود را كشف كند و با چشم خود شاهدتحقق بسیاری از وعده های الهی از جمله غلبه مستضعفین بر مستكبرین باشد.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین خاطرنشان كردند: ما ایرانی ها در تاریخ طولانی خود، دورانهای مختلف، عزت و ذلت را شاهد بوده ایم كه دوران دویست ساله منتهی به انقلاب، دورانی سخت، تاریك وذلت بار بوده است. 
ایشان، انزوا در منطقه و جهان، عقب ماندگی روزافزون در حوزه اقتصاد، عقب افتادگی عمیق در حوزه علم و فناوری و تأثیرپذیری منحط دولتها و حكام ایران از استعمارگران و بیگانگان را از جمله نشانه های ذلت دوران قاجار و پهلوی برشمردند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قراردادهای ننگین تركمانچای و گلستان و جدا شدن دهها شهر از ایران عزیز افزودند: در آن دوران ذلت بار، بیگانگان، رژیم پهلوی دست نشانده را بوجود آوردند و ایران را به میدان تاخت و تاز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تبدیل كردند.
ایشان با تصریح برخی مصادیق رفتار ذلیلانه حكام دویست سال گذشته ایران در مقابل تحكم و زورگویی بیگانگان افزودند: البته در آن دوران استثناهایی مانند امیركبیر، فتوای آیت الله شیرازی در قضیه تنباكو، دخالت علما در قضیه مشروطه و نهضت ملی شدن نفت وجود داشت اما این استثناها یا كوتاه بوده و یا به كلی ناكام ماند و ذلت و ضعف بر این ملت بزرگ تاریخ ساز تحمیل شد.
حضرت آیت الله خامنه ای، انقلاب كبیر اسلامی را پایان روال ذلت و آغاز روال عزت ملت ایران برشمردند و تأكید كردند: با پیروزی انقلاب ورق به كلی برگشت و امام خمینی با تمركز بر احیای روح عزت ملی، فرهنگ "ما می توانیم" را در عمق جان این ملت مؤمن جایگزین كرد.
ایشان با استناد به آیات قرآنی، نفس ایمان را عزت آفرین دانستند و افزودند: امام بزرگوار و مدبر ملت، با پیدا كردن انگیزه ها و همت ها، ملت مؤمن را به صحنه آورد و حضور مردم در صحنه براساس سنت مبارك الهی، زمینه ساز جلب رحمت بیدریغ پروردگار شد. 
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید بر ساخت درونی ملت را نكته ای اصلی در ادبیات امام برشمردند و خاطر نشان كردند: امام در احیای روح عزت ملی بر تفاخر و غرور تكیه نمی كرد بلكه بنا را بر استحكام ساخت درونی ملت می گذاشت و همین امر باعث شد كه روح عزت ملی و پیشرفت همچنان در این سرزمین بزرگ جاری باشد.
رهبرانقلاب اسلامی مقابله با عوامل ركود و ایستایی را شرط استمرار پیشرفت و عزت ملی برشمردند و افزودند: برخی از عوامل بازدارنده پیشرفت در درون خودمان است و برخی را دشمنان تحمیل می كنند و اگر بخواهیم دوباره دچار وضع دوزخی قبل از انقلاب نشویم باید با همه این عوامل هوشیارانه مقابله كنیم.
ایشان با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت افزودند: پیشرفت در معنای وسیع و حقیقی خود همه ابعاد مادی و معنوی انسان و جامعه  از جمله آزادی، عدالت، آبادانی و اعتلای اخلاقی را شامل می شود بنابراین باید در همین مسیری كه امام عزیزمان ملت را در آن قرار داد به پیش برویم.
حضرت آیت الله خامنه ای، ملت ایران و جمهوری اسلامی را مدل تجربه شده و موفق پیشرفت و عزت ملی خواندند و در تشریح نمونه ها و شاخص هایی از این پیشرفت حقیقی افزودند: ملت ایران در 33 سال اخیر بر همه چالشهای سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی كه با هدف از بین بردن نظام اسلامی، طراحی و اجرا شد، غلبه كرده است  و این واقعیت از مهمترین شاخص های پیشرفت ملت عظیم الشأن ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی، تإثیرگذاری محسوس ایران بر تحولات منطقه ای و جهانی را از دیگر نمادهای پیشرفت انكار ناپذیر ملت ایران خواندند و با اشاره به اعترافات برخی مقامات و سیاستمداران رژیم صهیونیستی و آمریكا در این زمینه افزودند: استقامت، عزت و صلابت ملت و نظام در سه دهه اخیر منجر به تأثیرگذاری ژرف در حوادث مهم جهان و منطقه شده است.
خدمات عمرانی و آبادانی گسترده و مستمر در سراسر كشور، و طراحی و ساخت پیچیده ترین كارخانه ها و صنایع به دست متخصصان جوان ایرانی از دیگر نمونه های عینی پیشرفت بود كه رهبر انقلاب در اجتماع بزرگ مردم در سالروز رحلت امام خمینی به آن اشاره كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین بحث، شتاب علمی كشور را شاخص مهم دیگری خواندند كه به اذعان مراكز رسمی جهان، نشان دهنده پیشرفت چشمگیر ایران است.
ایشان افزودند: براساس گزارش های علمی مراكز بین المللی، رشد علمی ایران، سال گذشته 11 برابر متوسط جهان بوده است ضمن اینكه در زمینه هایی همچون هسته ای، نانو، سلولهای بنیادی، هوافضا و زیست فنآوری ،ایران از موقعیت درخشانی برخوردار است و در زمینه پیشرفته ترین كشورها قرار دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای مردم سالاری مستمر و درخشان در ایران را از دیگر شاخص های پیشرفت حقیقی ملت در سه دهه اخیر برشمردند.
رهبر انقلاب با اشاره به حضور شورانگیز ملت در ده انتخابات ریاست جمهوری به ویژه انتخابات دهم و آغاز به كار 9 دوره مجلس بدون حتی یك روز تأخیر افزودند: در همه 33 سال اخیر هیچ حادثه سیاسی، امنیتی و هیچ تهدید نظامی نتوانسته است روند پر شكوه مردمسالاری را مورد خدشه قرار دهد.
ایشان، زنده بودن انگیزه ها وشعارهای انقلاب را نمونه و شاخص دیگری از روند پیشرفت ملت ایران خواندند و با اشاره به برگزاری شورانگیز و پر نشاط جشن پیروزی انقلاب اسلامی در همه سالها افزودند: روحیات معنوی نیز در جامعه درحال تعمیق است البته دراین  زمینه ممكن است برخی با استناد به رفتار تعدادی معدود درباره فضای كلی جامعه دچار قضاوتی اشتباه شوند اما حضور پر معنای قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان دانشگاهی در مراسمی نظیر اعتكاف نشان می دهد حركت معنوی ملت نیز رو به جلو است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: واقعیاتی كه بیان شد نشان می دهد ایران و ایرانی در زیر پرچم اسلام، در سایه دعوت و حركت الهی امام راحل عظیم الشأن، و با تكیه بر روح عزت ملی و استحكام ساختار درونی در همه ابعاد در حال پیشرفت هستند.
رهبر انقلاب اسلامی، با تاكید بر اینكه پیشرفت ملت ایران و الگو شدن این ملت برای ملتهای منطقه و جهان علت واقعی هراس و واهمه دشمنان انقلاب اسلامی است، افزودند: بزرگنمایی محافل سیاسی دنیا درباره خطر ایران هسته ای، دروغ و فریبی بیش نیست زیرا ترس آنها از ایران"هسته ای" نیست بلكه ترس اصلی آنها از ایران "اسلامی" است. 
حضرت آیت الله خامنه ای تاكید كردند: آنچه كه در اركان قدرت استكباری، زلزله ایجاد كرده، این واقعیت است كه ملت ایران اثبات كرده می توان بدون تكیه بر آمریكا و قدرتهای مدعی و حتی با مقابله با آنها، به پیشرفت رسید. 
ایشان خاطر نشان كردند: آمریكا و قدرتهای مدعی تلاش دارند تا به ملتها و زبدگان و نخبگان سیاسی بباورانند كه پیشرفت، خارج از حوزه آمریكا امكان پذیر نیست درحالیكه ملت ایران، خلاف این را اثبات كرده و درس عملی بزرگی به ملتها داده است.
 رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی بحث شاخص های پیشرفت خطاب به ملت ایران تاكید كردند: شما ملت بزرگ در طول بیش از سی سال، ركورد زده اید و پیشرفت كرده اید اما اگر به آنچه تاكنون بدست آورده اید دل خوش كنید، قطعا شكست خواهید خورد و به عقب بازخواهید گشت، بنابراین باید حركت در مسیر پیشرفت، بی وقفه ادامه یابد.
 حضرت آیت الله خامنه ای وظیفه مسئولین را نیز در مسیر حركت به سمت قله های اصلی پیشرفت بسیار سنگین دانستند و افزودند: در این مسیر، هرگونه توقف، خودشگفتی و غرور، خود محوری، غفلت، اشرافی گری، لذت جویی، جمع كردن زخارف دنیوی، و تلاش برای كسب محبوبیت، برای مسئولین، ممنوع است و رسیدن به قله ها، تنها با این ممنوعیت ها امكان پذیر است.
ایشان تاكید كردند: ما مسئولین باید خود را از این آفات حفظ كنیم همچنانیكه امام بزرگوار ما خود را حفظ كرد.
 حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان، دانشجویان، مسئولان، علما، و افراد تاثیر گذار جامعه تاكید كردند: باید حركت به سمت قله ها ی پیشرفت از جمله در عرصه سیاست، علم و فناوری و بخصوص اخلاق و معنویت را بی وقفه ادامه دهیم و در مسیر حركت، عیوب خود را برطرف كنیم.
 ایشان افزودند: حركت بی وقفه به سمت قله پیشرفت موجب بی اثر شدن موانع دشمن، از جمله تحریم ها خواهد شد. 
رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: تحریم ها نمی تواند ملت ایران را از حركت رو به جلو بازدارد بلكه تنها تاثیر آن عمیق تر شدن نفرت ملت از غرب خواهد بود.
 حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: ملت ایران اكنون در حال حركت در دامنه است و آن روزی كه به قله برسد، دشمنی ها و معارضه های خباثت آمیز نیز به پایان خواهد رسید.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، جنبش ها و انقلاب های منطقه را از یمن و بحرین تا مصر و لیبی و تونس و دیگر كشورهایی كه آتش زیر خاكستر هستند، نمونه بارزی از تلاش ملتها برای رسیدن به عزت ملی، عدالت و آزادی در زیر سایه اسلام  دانستند و تاكید كردند: سخن از بیداری اسلامی در این جنبش ها، سخنی ریشه دار و مبتنی بر استدلال است زیرا ملتها خواستار عدالت و آزادی و مردم سالاری بر اساس اصول و مبنای خود هستند كه آن مبنا با توجه به ایمان ملتهای منطقه، اسلام است و بر همین اساس ماهیت جنبش های منطقه، بیداری اسلامی است.
 رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش غربی ها و حكومتهای وابسته به غرب برای تغییر صورت مسئله در انقلاب های منطقه و بی فایده  جلوه دادن این حركات ، افزودند: شخصیت های موثر و همچنین ملتهای منطقه باید مراقب باشند كه دور نخورند.
 حضرت ایت الله خامنه ای با تاكید بر تغییر موثر فضای سیاسی و اجتماعی منطقه بدلیل انقلاب های اخیر، خاطر نشان كردند: آنچه كه اكنون اتفاق افتاده، از نتایج سحر است و در آینده شاهد تحولات بزرگ تری خواهیم بود. 
ایشان در تبیین تغییرات سیاسی و اجتماعی منطقه افزودند: هنگامی كه قیام مردم مصر به اوج خود رسید، بسیاری از غربی ها و حكومت های مستبد منطقه از رژیم مبارك و سركوب مردم حمایت كردند اما بعد از پیروزی مردم مصر، همان قدرتها و دیكتاتورهای وابسته به آنها كه حاضر نبودند نام مردم و حقوق مردم را بشنوند، دم از حقوق مردم و مردم سالاری زدند كه این نشانگر تغییرات مهم در فضای منطقه است.
رهبر انقلاب اسلامی ، مصر را كشوری بزرگ و ملتی كهن و تاثیر گذار در منطقه خواندند و خاطر نشان كردند: حاكمان فاسد و مزدور، سالها ملت مصر را ذلیل  و این كشور را به گنج استراتژیك رژیم صهیونیستی تبدیل كرده بودند اما اكنون این گنج ساقط و از دست غاصبان صهیونیست خارج شده است. 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ماموریت حكومت مبارك برای تضمین امنیت رژیم صهیونیستی حتی به قیمت زندانی كردن یك و نیم میلیون مردم غزه در جنگ 22 روزه، افزودند: رژیم صهیونیستی، اكنون با سقوط مبارك، احساس عریانی می كند و بشدت سراسیمه و حیرت زده است. 
ایشان داد و بیداد ها و تهدیدهای نظامی مقامات رژیم غاصب صهیونیستی  برضد ایران را ناشی از ترس و وحشت و دست خالی بودن آنها  دانستند و تاكید كردند: سران رژیم صهیونیستی بخوبی می دانند كه امروز بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر تر هستند و هر قدم كج  و یا حركت ناشایست آنها، همانند صاعقه بر سر خودشان فرود خواهد آمد. 
رهبر انقلاب اسلامی وضعیت غرب و آمریكا بعنوان پشتیبانان بی قید و شرط رژیم صهیونیستی را بسیار نامساعد توصیف كردند و افزودند: امروز غرب بدلیل مشكلات اقتصادی، مالی و اجتماعی، در مواجهه با مردم خود درمانده شده و در واقع با سیلی صورت خود را سرخ نگاه داشته است. حضرت آیت الله خامنه ای، سقوط چند حكومت پیروآمریكا در اروپا و تنفر روز افزون ملتها از آمریكا را نمونه های دیگری از بحران جدی در غرب دانستند و خاطر نشان كردند: آنها می خواهند با حادثه آفرینی، این بحران را به آسیا، آفریقا و منطقه منتقل كنند. 
ایشان ایجاد اختلاف های قومی، طائفی و مذهبی در كشورهای تازه انقلاب كرده و تبدیل انقلاب ها به ضد خود را از جمله شیوه های غرب و آمریكا برای انتقال بحران ارزیابی كردند و افزودند: امروز آمریكاییها به استفاده از تجربه و تخصص انگلیسی ها در ایجاد اختلاف های مذهبی و قومی روی آورده اند و بر همین اساس، همه ملتها، علما و نخبگان دانشگاهی منطقه اعم از شیعه و سنی باید هوشیار باشند تا به نقشه دشمن كمك نكنند.
رهبر انقلاب اسلامی اینگونه اقدامات غربی ها و آمریكاییها را دیوانه وار خواند و تاكید كردند: آنها برای پوشاندن بحران و مشكلات خود و دور كردن ذهن ها، مسئله هسته ای ایران را بزرگ نمایی می كنند و آن را در صدر مسایل دنیا قرار می دهند و به دروغ ، نام سلاح هسته ای را به میان می اورند درحالیكه واقعیت اینگونه نیست و تلاش آنها نیز به نتیجه نخواهد رسید.
 حضرت ایت الله خامنه ای نگاه جمهوری اسلامی ایران به منطقه را نگاهی امیدوارانه خواندند و خاطر نشان كردند: البته حوادث منطقه، فرصتی را برای برخی كشورهای منطقه بوجود آورد تا به نیابت از امریكا برخی اقدامات را انجام دهند اما به لطف خداوند كشورهای انقلاب كرده بویژه مصر به ارامش و ثبات بازخواهند گشت و رژیم های دیكتاتوری در منطقه برچیده خواهند شد.
 ایشان همچنین با اشاره به حوادث بحرین، مردم بحرین را دارای مظلومیتی مضاعف دانستند و افزودند: این مردم بدون دلیل، بدست  رژیمی مستبد و دیكتاتور سركوب می شوند و اعتراض آنها با خشن ترین وضعیت پاسخ داده می شود درحالیكه مردم بحرین خواستار ابتدایی ترین نیاز یك كشور مردم سالار هستند. 
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: در بحرین بجای آنكه به خواست مردم پاسخ داده شود ، تلاش می شود  تا موضوع را به اختلافات مذهبی و بحث شیعه و سنی ارتباط دهند و حق مردم را كتمان كنند.
 حضرت ایت الله خامنه ای افزودند: به فضل الهی، همه مجاهدتها در منطقه به نتیجه خواهد رسید اما باید مراقب بود تا به آتش های قومی، فرقه ای و مذهبی دامن زده نشود. 
ایشان در پایان تاكید كردند: بدون تردید آینده برای ملتهای مسلمان و ملت ایران، بهتر از گذشته خواهد بود.طبقه بندی: سیاسی،
[ یکشنبه 14 خرداد 1391 ] [ 06:30 ب.ظ ] [ سید محمد علی میرجلالی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
بیوگرافی سایت


سلام علیكم:
پایگاه اطلاع رسانی "فطرس"

در این پایگاه فقط مداحی های حاج آقا رو برای دانلود می گذاریم و هیچ مطلبی در مورد ایشان نمی نویسیم چون می دانیم ناراحت می شوند.

ایمیل پایگاه:
Fotroc@Ymail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
نوا و نما
******************************* بخش تصویری محرم 1392 *******************************
********************************* نوا *********************************

IranSkin go Up
Online User